Hasiči potěšili nemocné dětiKlub Dobrotety vznikl v létě 2012 coby klub maminek, které chtěly pomáhat rodičům předčasně narozených miminek. O něco málo později maminky začaly pomáhat všem dětem a rodinám v těžké životní situaci a snažily se zajistit jim účinnou a přímou pomoc.

V prosinci 2012 v „klubu“ vznikl charitativní projekt „Dobrotety“ a byly vyhlášeny první materiální sbírky pro neonatologická oddělení v Praze, Plzni a Brně. V únoru 2013 se pomoc rozšířila také na kojenecké ústavy, dětské domovy, dětská oddělení nemocnic a azylové domy pro matky s dětmi po celé ČR.  Od prosince 2013 jsou registrované jako občanské sdružení.
V Liberci s pomocí začínají, ale již pomohli desítce maminek v nouzi, které díky Dobrotet mají trochu jednodušší start do nového života pro sebe a své dětičky.
Projekt zaujal dobrovolné hasiče v Horním Hanychově. Uspořádali hasičské sportovní odpoledne a dětský den. „Při této příležitosti jsme vyhlásili sbírku plyšových hraček pro dětskou psychiatrii v Liberci. Nápad měl nejen mezi hasiči, ale také obyvateli Horního Hanychova nebývalý ohlas.  Shromáždili jsme na pět set hraček,“ uvedl velitel sboru Tomáš Stracke. Společně s vedoucími mládeže Andreou Šmídovou a Veronikou Vodičkovou je předali vrchní sestře oddělení Bc. Blance Stárkové, která jim ochotně vysvětlila, jak oddělení funguje a pracuje. „V rámci poděkování za spolupráci jsme přislíbili besedu pro hospitalizované dětské pacienty s ukázkou hasičské práce,“ upřesnila vedoucí mladých hasičů Veronika Vodičková. Dodala současně, že věří že k projektu se zapojí další kolektivy mladých hasičů okresu a veřejnost.

Věra Nutilová
FOTO: SDH Horní Hanychov