Vedení města Chrastava prokázalo svůj velice kladný vztah k hasičům dalším chvályhodným počinem. Za travnatým hřištěm na břehu řeky Jeřice byla postavena stometrová běžecká dráha. „Velký podíl na realizaci má bývalý velitel a současný vedoucí hasičského muzea Miroslav Pivoňka.

Postavena byla dodavatelským způsobem v rekordním čase. Jsme rádi, že současní, zejména mladí hasiči, tady budou moci trénovat,“ připomněla při předání dráhy místostarostka města Zita Václavíková. Dodala současně, že o kvalitně odvedenou práci se postarala firma Jostav. Její zástupce Miroslav Procházka byl jedním z kmotrů hasičské dráhy. Netajil se tím, že podobné akce, byť finančně nenáročné realizují ochotně už proto, že budou využívány mládeží.

Jak upřesnil vedoucí mladých hasičů Vladimír Židlický, na dráze budou zejména mládeží moci být trénovány běhy na sto metrů s překážkami a další disciplíny pro soutěže. Dráha tady citelně chyběla, na travnatém hřišti nebyly tréninky kvalitní.“
Jako první ji pokřtila překážkovým během Adéla Židlická, vítězka okresního kola Plamenu, která postoupila na krajskou soutěž.

Překvapivé bylo, že otevření soutěžní dráhy bylo přítomno mnoho obyvatel města. Ti byli příjemně překvapeni ukázkami činnosti mladých hasičů, mnozí dosud netušili, jaké disciplíny musí na soutěžích absolvovat a jak náročná je příprava. O překvapení se postarali předškolní mladí hasiči z hrádku nad Nisou. Bravurně předvedli záchranu maskota Frenka z havarovaného vozidla a poskytli mu dokonce perfektní první pomoc. Spokojená byla také starostka Krajského sdružení hasičů v Liberci Renata Šimíková. „Podobných sportovišť není nikdy dost. V okrese není mnoho podobných míst, kde se může hasičská mládež kvalitně připravovat na závody.“

Věra Nutilová